AAK programjaink

Augmentatív és alternatív kommunikáció (AAK) program, tudásmegosztás

Gyermeke vagy tanítványa nem vagy alig beszél, vagy beszédét alig használja kommunikációra? Akkor AAK programunk önnek szól.

Szülőszervezetként szívügyünk nembeszélő gyermekeink kommunikációjának támogatása. Ezzel igyekszünk könnyíteni önkifejezésük fejlődését és enyhíteni a kommunikációs frusztrációból fakadó konfliktusokat.

Egymásra épülő videóelőadásaink, online konzultációink, a kommunikációs mátrix alkalmazásával foglalkozó workshopjaink és “csináld magad!” alkalmaink célja azonban nemcsak szülők, hanem szakemberek (és bármely a téma iránt érdeklődő) tudásának és gyakorlati kompetenciáinak támogatása.

AAK 1, Expresszív kommunikáció (videóelőadások, online csoportos konzultáció és eszközkészítő workshop)
Következő tervezett időpont: 2024 ősze

AAK 2, Receptív kommunikáció, napirend – Megértés támogatása vizuális technikákkal (videóelőadás, online csoportos konzultáció, eszközkészítő workshop)
Következő időpont: 2024. május 29. és június 7.
Jelentkezés: 
ennek az űrlapnak a beküldésével

AAK, “Kalandozás a Mátrixban” – kommunikációs mátrix-szal foglalkozó workshop (T)
A közösen feldolgozott esettanulmány főszereplője a nembeszélő, tizenhétéves Tekla
Előadó: Havasi Ágnes, ELTE BGGYK, ATIVIK / Bertók Csilla, ELTE BGGYK / Fekete-Szabó Viola, Csillagház Gyógypedagógiai Általános Iskola, ELTE BGGYK
Következő időpont: 2024 ősze

AAK, “Kalandozás a Mátrixban” – kommunikációs mátrix-szal foglalkozó workshop (E)
A közösen feldolgozott esettanulmány főszereplője a nembeszélő, hatéves Emília
Előadó: Havasi Ágnes, ELTE BGGYK, ATIVIK
Következő időpont: 2024. május 24.
Jelentkezés:
ennek az űrlapnak a beküldésével

Kommunikációs mátrix felvétele és célok kitűzése – egyéni konzultáció szülőknek 

Aktivitásaink a korai szociokommunikációs készségek és viselkedések kialakításában, az augmentatív és alternatív kommunikációban valamint az ehhez szükséges felmérésekben való eligazodásban segíthetnek. Foglalkozunk a gyermekek megértésének vizuális stratégiákkal történő támogatásával is. A téma szerteágazó, a komplex kommunikációs igényű gyermekek, felnőttek csoportja igen sokszínű, itt a kommunikációs fejlődés legkorábbi szakaszaiban tartó gyermekek kerülnek fókuszba, ahol az átfogó intellektuális és a kommunikációt megalapozó alapvető társas készségek és viselkedések eltérései is jelen vannak. Bár a témában szakkönyvek már magyar nyelven is segítenek, sokéves tapasztalatunk azt mutatja, hogy ezek mellett is gyakran megakadnak a szülők és szakemberek egyaránt. Programjaink ezért gyakorlatorientáltak. 

A programváltoztatás jogát fenntartjuk. Kérjük, ezen az űrlapon jelezze, ha szeretne értesülni aktuálitásainkról, többek között az AAK programjaink kitűzött időpontjairól. Az AAK programmal kapcsolatos kérdéseit, kérjük, erre az e-mail címre küldje: aak.angelman@gmail.com

A Magyar Angelman Szindróma Alapítvány hivatalos felnőttképző intézmény, nyilvántartásba vételi száma: B/2023/000265.

Az AAK program támogatója a Magyar Telekom.