AAK 2, Receptív kommunikáció, napirend

Megértés támogatása vizuális technikákkal (videóelőadás, online csoportos konzultáció, eszközkészítő workshop)

Az intellektuális, kommunikációs és társas képességek eltérő fejlődése gyakran eredményezi, hogy a gyermekek kevéssé értik a feléjük irányuló kommunikációt, és a csak szóbeli-társas úton közvetítve a feléjük közvetített üzeneteket. Ennek eredménye, hogy az események és elvárások gyakran kiszámíthatatlanná válnak, ami stresszt okoz. A vizuális „nyelv használata” érzelmi biztonságot és megértést, ezzel pedig könnyebb együttműködést biztosíthat a gyermekeknek és kommunikációs partnereiknek egyaránt. Előadásunkban a vizuális stratégiák közül az úgynevezett „napirend” eszközét mutatjuk be.

Egymásra épülő videóelőadásaink, online konzultációink és “csináld magad!” alkalmaink célja nemcsak szülők, hanem szakemberek (és bármely a téma iránt érdeklődő) tudásának és gyakorlati kompetenciáinak támogatása.

A résztvevők száma korlátoztott. A részvételi lehetőséget a jelentkezési sorrend és a díjfizetés alapján biztosítjuk.
Jelentkezés: ennek az űrlapnak a beküldésével

AAK 2, Receptív kommunikáció, napirend 2 lépésben
Díj: 15.000 Ft

1.  lépés: AAK 2 videóelőadás: Receptív kommunikáció, napirend
“Hogy segítsem, hogy megértse a gyerekem mi történik vele?” – kommunikáció vizuális nyelven
Szülőknek és szakembereknek, a honlapon adott hónapban jelszóval elérhető, a jelszót a jelentkezési lapon megadott e-mail címre fogjuk küldeni.
Előadó: Havasi Ágnes, ELTE BGGYK, ATIVIK,  Bertók Csilla, ELTE BGGYK
Az intellektuális, kommunikációs és társas képességek eltérő fejlődése gyakran eredményezi, hogy a gyerekek kevéssé értik a feléjük irányuló kommunikációt és a csak szóbeli úton feléjük közvetített üzeneteket. Ennek eredménye, hogy az események és elvárások gyakran kiszámíthatatlanná válnak, ami stresszt okoz. A vizuális nyelv “használata” érzelmi biztonságot és megértést, ezzel pedig könnyebb együttműködést biztosíthat a gyermekeknek és kommunikációs partnereiknek egyaránt. Előadásunkban a vizuális stratégiák közül az úgynevezett „napirend” eszközét mutatjuk be.

2. lépés: AAK 2 konzultáció: Készítsünk napirendet!
Szülőknek és szakembereknek online csoportos konzultáció (zoomon 1,5 óra),
Konzulens: Havasi Ágnes, ELTE BGGYK, ATIVIK / Bertók Csilla, ELTE BGGYK

Időpont: 2024. május 29., szerda 18:00-19:30
Helyszín: zoom
Konzultációink célja, hogy a videóelőadások általános információira támaszkodva a résztvevő szülők és szakemberek már a saját gyermekük vagy tanítványuk számára kialakítandó rendszerekről gondolkodjanak közösen. A szakembereink segítenek a résztvevőknek a saját gyermekük vagy tanítványuk számára egyénre szabott napirendi célok és eszközök tervezésében.
(A konzultáció a “Hogy segítsem, hogy megértse a gyermekem mi történik vele?” videóelőásra – ezért kérjük, azokat előtte mindenképp hallgassa meg – épül és lőkészíti a “Készítsünk napirendet!” workshopot.)

VAGY

AAK 2, Receptív kommunikáció, napirend 3 lépésben
Díj: 30.000 Ft

1.  lépés: AAK 2  – videóelőadás (Lásd fenn!)
2. lépés: AAK 2 konzultáció (Lásd fenn!)
3. lépés: AAK 2 workshop: Készítsünk napirendet!
Elsősorban szülőknek, személyes “csináld magad!” alkalom szakemberek támogatásával (3 óra)

Időpont: 2024. június 7., péntek 15:00-18:00
Helyszín: Bp, XI. kerület, Ménesi út 1.

Ha stresszesek a hétköznapok, mert a gyermekével vagy tanítványával nehéz együttműködni, nem tudja hogyan közvetítse jól elvárásait és biztosítsa a mindennapok ritmusának gördülékenységét, szükségük lehet egy olyan eszközre, mellyel számára is érthető módon tudja mindezeket közvetíteni. Gyakran azonban elakadunk, amikor nem tudjuk pontosan milyen legyen ez az eszköz és hogyan segítsük annak bevezetését, használatát. Máskor egyszerűen csak hiányzik egy nyomtató vagy egy laminálógép, az idő arra, hogy „nekiüljön” elkészíteni az eszközöket. Ha ezzel találkozik, akkor ez a workshop önnek szól. Az online konzultáció alapján megtervezett eszközöket itt szakemberek segítségével elkészítheti és dramatikus játékon keresztül kaphat segítséget ahhoz is, hogyan segítheti a gyermeke megértését, együttműködését.

Ezen az űrlapon jelezze, ha szeretne értesülni AAK programjainkról.

Az AAK programmal kapcsolatos kérdéseit, kérjük, erre az e-mail címre küldje: aak.angelman@gmail.com
A programváltoztatás jogát fenntartjuk.